رییس فدراسیون شنا : به احتمال زیاد «بالسینی» را در المپیک خواهیم داشت

«محسن رضوانی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک در صربستان اظهار داشت: شناگران کشورمان در این رقابتها با رکورد ورودی المپیک چند صدم ثانیه فاصله داشتند و تمام مسوولیت نگرفتن سهمیه با من است. ملی پوشان شنا حدود یک سال و چند ماه مسابقه نداده بودند و این موضوع کار را بسیار سخت کرده بود.

وی ادامه داد: بنیامین قره‌حسنلو، سینا غلامپور و مهدی انصاری خیلی عملکرد خوبی نداشتند و باید ببینیم دلیل این موضوع چیست اما متین بالسینی بسیار خوب کار کرد و رکورد ۲:۰۰:۹۴ را ثبت کرد که رکورد بسیار خوبی بود. البته تا یکشنبه نیز فرصت است تا کسب سهمیه صورت گیرد. در حال حاضر هم تلاش می کنم که بالسینی را به مسابقات کسب سهمیه بوسنی بفرستم و اگر بتوانیم ویزای او را بگیریم، این کار را خواهیم کرد. 

رضوانی اضافه کرد: متین با این رکورد می تواند در المپیک نیز شنای قابل قبولی داشته باشد. کلاس شنای او از شنای کشورمان بالاتر رفته است. او جوان است و آینده بسیار خوبی دارد. تلاش متین، خانواده و مربی اش کاوه بیک اوغلی در این روند تاثیر بسیار زیادی داشته است. حتی اگر مربی او زودتر با او کار را شروع می کرد، شرایط بهتر هم می شد.

رییس فدراسیون شنا گفت: در حال حاضر همه شواهد نشان می دهد که ما بالسینی را در المپیک توکیو خواهیم داشت. او امتیاز بالایی داشته و رکوردش نیز پایین تر آمده است. در ضمن شاید یک سهمیه دیگر نیز به ایران بدهند. ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم اما کار در این خصوص سخت است. 

او در پایان خاطرنشان کرد: شنای ایران به مربیان خارجی با دانش نیاز دارد که البته آوردن آنها ارزان و آسان نیست. در این چند ماه آخر زحمت زیادی از سوی مربیان و شناگران کشده شد اما باید در کمیته فنی دلایل عدم موفقیتمان را بررسی کنیم. ما باید به شنای پایه نیز اهمیت زیادی بدهیم تا در آینده شرایط بهتری داشته باشیم.  

مجله ورزشی شطرنج

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

شمار ورزشکاران پارالمپیکی ایران به ۶۲ رسید

 به گزارش ایرنا، «هادی رضایی» در این خصوص گفت: با توجه به رایزنی صورت گرفته …