پارالمپین دوومیدانی: مدال پارالمپیک موجب ماندگاری ورزشکار می‌شود

به گزارش ایرنا، «محمد آرخی» ملی‌پوش پارادوومیدانی آخرین نفری بود که به لیست کاروان ایران اضافه شد. قرار بود بعد از رکوردگیری خردادماه بین این ورزشکار و «مهدی اولاد» یک نفر در لیست قرار گیرد اما رسیدن ارخی به رکورد مدال جهانی مسوولان کمیته ملی پارالمپیک را مجاب کرد تا نام این ورزشکار را در لیست اعزام به سرزمین آفتاب قرار دهند. 

«نورمحمد آرخی» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حضور در کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک یک افتخار خاص است اظهار داشت: من تا آخرین روزهای خردادماه در لیست اعزام نبودم اما در رکوردگیری که به همراه آقای مهدی اولاد داشتم توانستم حد نصاب لازم برای اعزام را کسب کنم.

وی افزود: شاید برنامه این بود که از بین من و مهدی یک نفر به توکیو برود اما پیش از این تصمیم من هدفم را تعریف کرده بودم و تصمیم داشتم با یک رکورد جهانی به توکیو برسم. خدا را شکر موفق شدم و در نهایت به همراه آقای اولاد مسافر توکیو شدیم. 

او ادامه داد: کسب سهمیه و اعزام هر چند مهم است اما آنچه باعث ماندگاری یک ورزشکار در پارالمپیک می‌شود کسب مدال و مفید بودن است. من باید برای کاروان ایران مفید باشم و نتیجه موثری کسب کنم. نتیجه‌ای که موجب شود تا جایگاه ایران نیز تغییر کند. البته کار راحتی نیست چون رقیب قدرتمندی مانند مهدی دارم که مدعی کسب مدال طلا است. من هم برای رسیدن به مدال زرین پارالمپیک تلاش خواهم کرد و امیدوارم به اینم رویا برسم.

آرخی با بیان اینکه معلولیت برای من تبدیل به محدودیت نشد افزود: من از یک خانواده ورزشی به پارالمپیک گام می‌گذارم. بردارم در پرتاب نیزه عنوان قهرمانی ایران را دارد و او عامل مهمی برای  رساندن من به ورزش قهرمانی بود. من نیز در این مدت که در ورزش حرفه‌ای بودم توانستم هم عنوان قهرمانی ایران و هم مدال نقره بازی های آسیایی جاکارتا را در سال ۲۰۱۸ کسب کنم. ورزش راهی برای گریز از محدودیت‌ها است. یکی از مهمترین اهدافم کسب مدال پارالمپیک است. 

وی با اشاره به برنامه های خود برای موفقیت در توکیو گفت: کمیته ملی‌پارالمپیک به همراه فدراسیون نابینایان اقدامات زیادی در دستور کار قرار داده تا ورزشکاران بهترین نتیجه ممکن را کسب کنند. اقداماتی که هم در بخش اقتصادی و هم در بخش ورزشی چشم‌گیر است. وزارت ورزش و کمیته نیز طرح واکسیناسیون را اجرایی کردند تا در نهایت دغدغه ورزشکاران به کمترین میزان ممکن برسد. به زودی اردوهای ما در بندر ترکمن شروع می شود و این اردوها به صورت متناوب تا اعزام به ژاپن ادامه دارد.

مجله ورزشی شطرنج

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

شمار ورزشکاران پارالمپیکی ایران به ۶۲ رسید

 به گزارش ایرنا، «هادی رضایی» در این خصوص گفت: با توجه به رایزنی صورت گرفته …